Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/poltavska-oblast/na-poltavshhyni-predstavnykiv-ob-yednanyh-terytorialnyh-gromad-konsultuvatymut-shhodo-rozrobky-yakisnyh-regulyatornyh-aktiv/
29 січня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун провів робочу зустріч із працівниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації з питання сприяння забезпеченню ефективного функціонування об’єднаних територіальних громад Полтавської області.
Обговорювали питання провадження реформи децентралізації на Полтавщині; передачі об’єктів інфраструктури, необхідних для забезпечення об’єднання територіальних громад; зміни у законодавстві стосовно передачі функцій з надання адміністративних послуг від органів державної влади до органів місцевого самоврядування; створення повноцінних умов для якісного надання адміністративних послуг; здійснення повноважень громад у сфері державної регуляторної політики, соціального захисту населення та інші.
Завідувачем Сектору ДРС роз’яснено присутнім вимоги Закону України від 11.09.2003 № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема щодо ознак регуляторного акта, принципів державної регуляторної політики та сфери дії даного Закону, найбільш поширені приклади регуляторних актів.
Працівникам облдержадміністрації було доведено до відома позицію Державної регуляторної служби України стосовно необхідності дотримання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час прийняття регуляторних актів об’єднаними територіальними громадами.
Зазначено, що відповідно до статті 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі ОТГ, є правонаступником прав та обов’язків всіх юридичних осіб сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, з дня набуття повноважень обраною об’єднаною територіальною громадою. Тобто, обрана ОТГ надалі здійснюватиме повноваження, якими сільські, селищні, міські ради наділені відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Наголошено, що згідно з частиною дванадцятою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
За результатами зустрічі працівниками Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій буде по мірі можливості доводитися до відома ОТГ Полтавщини інформація про необхідність дотримання під час прийняття регуляторних актів вимог Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», в тому числі статті 34 цього Закону.
Довідково: реформа децентралізації сприяла створенню на Полтавщині станом на 20 січня 2020 року 53 об’єднаних територіальних громад, ще 3 чекають на призначення виборів. Створення цих ОТГ дозволило залучити в область субвенції з Державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ, які розподілені між ними в залежності від площі та кількості населення громади. У бюджеті громади залишається 85% власних надходжень, наприклад: податки на землю, нерухомість, фіксовані податки, що платили господарства, фірми, сільгоспвиробники — 100%, податку на доходи фізичних осіб — 60%. Як розпоряджатися цими коштами, теж вирішує не центральна, а місцева влада. ОТГ отримує достатньо велику територію, де багато працьовитих людей, а тому український чи неукраїнській бізнес буде більш зацікавлений розмістити там виробництво.
Децентралізація влади потрібна для того, щоб створити в Україні ефективну систему влади, яка буде повноважною, ефективною, відповідальною перед людьми. Тому, що сьогодні головне завдання влади, особливо місцевої, – створити безпечне і комфортне середовище для життя людини. Найефективніша влада – та, що перебуває якомога ближче до людей, які, своєю чергою, її формують і постійно контролюють.