Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/rivnenska-oblast/na-rivnenshhyni-obgovoryly-analitychnyj-zvit-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-za-2018-rik/
1 березня в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації відбулося обговорення аналітичного звіту Державної регуляторної служби України за 2018 рік.
Участь в обговоренні взяли представники ДРС, керівництво та працівники Департаменту економічного розвитку і торгівлі та представники відділів і департаментів Рівненської облдержадміністрації.
Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області Віталій Самсон висвітлив основні тенденції реалізації регуляторної політики у 2018 році. Зокрема, зазначив, що у 2018 році ДРС України зберегла для бізнесу майже 43,5 млрд. грн. шляхом відмови у погодженні відповідних проектів регуляторних актів.
Також, завідувач Сектору висвітлив пріоритети ДРС у 2019 році. Серед них:
- Підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу до них, в тому числі, шляхом визначення в АРВ компенсаторних заходів у разі, якщо від запровадження регулювання прогнозується надмірне навантаження на малий бізнес.
- Здійснення заходів, спрямованих на втрату чинності положень регуляторних актів, які ускладнюють ведення господарської діяльності.
- Методична робота з регуляторними органами щодо покращення якості аналізу регуляторного впливу, необхідності запровадження компенсаторних механізмів для суб’єктів малого підприємництва.
- Активізація діяльності регуляторних органів в частині виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів з обов’язковим здійсненням розрахунків витрат суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання.
- Активізація роботи у сфері перегляду регіональних регуляторних актів.
- Моніторинг стану виконання заходів щодо дерегуляції господарської діяльності.
- Забезпечення реалізації ефективної державної політики з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності:
- участь у приведенні законів, інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини, пов’язані з ліцензуванням та дозвільною системою у сфері господарської діяльності, у відповідність із законами України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності»;
- забезпечення діяльності Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, як колегіального органу при Державній регуляторній службі України;
- здійснення заходів методологічного та організаційного характеру щодо забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР) в частині наповнення його відомостями про ліцензії та документи дозвільного характеру відповідно до повноважень ДРС.
- Зосередження на ризикорієнтованому підході до здійснення державного нагляду (контролю):
- проведення планових та позапланових перевірок дозвільних органів, органів ліцензування та органів державного нагляду (контролю);
- моніторинг приведення органами державного нагляду та контролю нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».
- Забезпечення функціонування Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).
- Методологічне супроводження питань оприлюднення регуляторних відкритих даних.
Віталій Самсон підкреслив важливість тісної співпраці ДРС, державних органів, підприємців та громадськості, а також запевнив, що ДРС і далі залишатиметься надійним партнером для бізнесу та прозорим майданчиком для пошуку компромісних, економічно обґрунтованих рішень.