На Рівненщині проаналізували ефективність використання можливостей Угоди про асоціацію в частині торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС
Днями у Рівному відбувся круглий стіл «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Рівненській області», в якому взяв участь завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон.
Захід організований за сприяння Європейського Союзу в рамках проекту «Просування реформ в регіони», проведений в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Школою політичної аналітики «ПОЛІС» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів.
Під час круглого столу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014-2016 роки в Рівненській області, результати оцінки дій регіональних органів влади з реалізації економічної політики в контексті імплементації Угоди про асоціацію та обговорено рекомендації щодо підвищення рейтингу регіонального значення ІЄЕП та покращення тенденцій економічного розвитку регіону в контексті імплементації УА та впровадження ПВЗВТ.
Рівненська область суттєво підвищила свої позиції, піднявшись у рейтингу регіонів з 19-го місця до 8-го у 2016 році. На це вплинуло суттєве зростання торговельно-економічних показників. У 2016 році Рівненська область посіла перше місце за результатами показників «Кількість укладених договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму між областю та відповідними адміністративно-територіальними одиницями держав-членів ЄС» (3 договори).
Найкращі показники області – кількість схвалених експортерів, питома вага експорту та імпорту товарів до країн ЄС, питома вага імпорту послуг з країн ЄС, кількість договорів про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість навчальних поїздок з тематики сільського зеленого туризму до держав-членів ЄС.
Показники, над якими варто попрацювати області, – це індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС, індекс інформаційної підтримки. Через збереження тенденцій відтоку інвестиційних коштів.