Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/rivnenska-oblast/na-rivnenshhyni-vidbuvsya-kruglyj-stil-2019-rik-moratorij-na-perevirky-biznesu-zakincheno-shho-dali/
15 лютого завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області Віталій Самсон взяв участь в засіданні круглого столу «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу у 2019 році», який відбувся в Рівненській обласній державній адміністрації, за участю керівників контролюючих органів регіону та представників бізнес-асоціацій, лідерів об’єднань підприємців та роботодавців.
Під час заходу обговорили як діяти бізнесу в умовах скасування мораторію.
«Мораторій на перевірки бізнесу закінчився, але це не означає, що почнеться хаос. Це буде початком впорядкування відносин бізнесу та державних органів у європейський спосіб» – зазначив у своєму виступі Віталій Самсон.
Представник ДРС наголосив, що правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Віталій Самсон розповів про процедури, обов’язкові для органів державного нагляду та (контролю) при планових та позапланових перевірках. Зокрема, наголосив, що контролюючі органи оприлюднюють затверджені річні плани здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) на своїх офіційних веб-сайтах та вносять відомості до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Зазначив, що інтегрована автоматизована система державного нагляду (контролю) – єдина автоматизована система збирання, накопичення та систематизації інформації про заходи державного нагляду (контролю) призначена для узагальнення та оприлюднення інформації про перевірки. Посилання на систему розміщено на офіційному сайті ДРС. Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів перевірок різних органів контролю є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період для всіх контролюючих органів затверджує Державна регуляторна служба України. Суб’єкти господарювання можуть знайти себе на Інспекційному порталі: за назвою, кодом ЄДРПОУ, ступенем ризику, назвою органу контролю ДНК.
Також, звернув увагу, що при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.
Крім того, представник ДРС розповів, у яких випадках підприємці мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення перевірок (згідно статті 10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).
На завершення свого виступу, Віталій Самсон поінформував про встановлені Законом права підприємців та процедури оскарження неправомірних дій органів державного нагляду (контролю) та їх посадових осіб до Державної регуляторної служби України.