У Рівному під час Міжнародної конференції розповіли бізнесовим колам про напрямки діяльності ДРС, зупинившись на пріоритетах на 2018 рік
На запрошення директора Агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне» Дмитра Янушевського завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон взяв участь у Міжнародній конференції відкриття проекту «Енергія біомаси: перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» що відбулася 14 та 15 квітня 2018 року в Рівному. Проект фінансується Європейським Союзом.
Окрім бізнесу, участь у конференції взяли місцеві органи влади, експерти біоенергетичного ринку з України, Білорусі та ЄС, а також науковці, представники лісгоспів Рівненської та сусідніх областей, державні службовці, відповідальні за формування політики в сфері біоенергетики.
Під час конференції представник ДРС у Рівненській області розповів бізнесовим колам про напрямки діяльності Служби, зупинившись на пріоритетах на 2018 рік. Зокрема, наголосив на тому, що з метою попередження та виявлення порушень законодавства державними органами нагляду (контролю) у 2017 році ДРС було проведено 58 перевірок. За результатами перевірок було складено акти, видано приписи.
Висвітлив позицію ДРС України щодо спірних питань проведення планових перевірок ДСНС, зокрема, що планові перевірки можуть проводитись у випадку, коли суб’єкти господарювання відносяться до групи з високим ризиком і за старими, і за новими Критеріями ризику.
Він також зазначив, щоб убезпечити себе від помилки, ДРС та ДСНС рекомендує суб’єктам господарювання звернутися із запитом до ДСНС з проханням надати індивідуальне роз’яснення до якого ступеня ризику відноситься підприємство. Відповідь ДСНС буде підтверджуючим документом, який засвідчуватиме, до якого ступеня критеріїв ризику відноситься суб’єкт господарювання та чи може бути проведена перевірка.
Віталій Самсон висвітлив позицію ДРС України, яка категорично виступила проти підтримки законопроекту, який передбачає звуження застосування спрощеної системи оподаткування для мікробізнесу. Аже, за проведеним ДРС України аналізом регуляторного впливу цього проекту закону на мікробізнес, зроблено невтішні висновки. Втілення норм цього законопроекту у життя, у запропонованій депутатами формі, буде коштувати мікробізнесу України 14,9 мільярди гривень. Це колосальна сума для такого виду підприємців. Отже, кількість легального мікробізнесу може суттєво скоротитися, впаде обсяг легального товарообігу, також це призведе до підвищення цін.
Крім того, завідувачем Сектору ДРС повідомлено присутніх про розроблений Державною регуляторною службою України проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про проведення дерегуляції господарської діяльності в регіонах», відповідно до якого передбачається здійснити комплексний перегляд регуляторних актів, які на місцевому рівні регулюють господарські відносини, а також адміністративні відносини між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб’єктами господарювання, на їх відповідність вимогам чинного законодавства.
Звернувшись до підприємців Віталій Самсон наголосив на важливості активної громадської позиції підприємців та їх об’єднань, системної участі у діалозі з владою та відстоюванні своїх позицій, що є запорукою сприятливого середовища для розвитку підприємницької діяльності та недопущення прийняття неякісних регулювань з боку влади.