У Рівному підприємцям розповіли про реалізацію державної регуляторної політики органами влади

29.05.2017


img_277926 травня
у місті Рівному відбувся тренінг для суб’єктів господарювання «Трудове та податкове законодавство. Що має знати роботодавець? Не боїмося перевірок.», організований громадською організацією «Єдність» за підтримки Управління економіки міста Рівне, у якому взяв участь завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон.

Під час заходу завідувач Сектору ДРС у Рівненській області розповів підприємцям про реалізацію державної регуляторної політики органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, взаємодію місцевих органів влади з підприємцями у здійсненні державної регуляторної політики.

Зокрема, він розкрив поняття регуляторного акту,  висвітлив питання здійснення регуляторної діяльності органами місцевої влади; права громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань у здійсненні державної регуляторної політики (згідно статті 6 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»).img_2777

Також Віталій Самсон розкрив питання про новітні інструменти регуляторної політики, які активно реалізуються у країнах Європейського Союзу, зокрема, запровадження  тесту малого бізнесу – М-тесту – інструменту  регуляторного вимірювання, який визначив стандарти аналізу регуляторного впливу (АРВ), уточнив його елементи та процедури. 

Крім того, він розповів про результати дерегуляції у сфері господарської діяльності; нововведення у сфері державного нагляду та контролю, напрями реформування сфери нагляду (контролю), створення та роботи Ради з питань державного нагляду (контролю), запровадження інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) з інформацією про всі заходи державного нагляду (контролю), до якої підприємці будуть мати вільний доступ, що сприятиме захисту від зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб’єктів господарювання при проведенні перевірок.

Віталій Самсон наголосив на важливості активної громадянської позиції підприємців та їх об’єднань, системної участі у діалозі з владою та відстоюванні своїх позицій, що є запорукою сприятливого середовища для розвитку підприємницької діяльності та недопущення прийняття неякісних регулювань з боку  влади.

Під час тренінгу учасники мали змогу отримати знання у сфері трудового законодавства.