Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/sumska-oblast/na-sumshhyni-obgovoryly-pravo-sub-yektiv-gospodaryuvannya-otrymuvaty-konsultatsiyi-vid-kontrolyuyuchyh-organiv/
Днями в приміщенні Сектору ДРС у Сумській області на звернення суб’єкта господарювання відбулась робоча зустріч стосовно перешкод для середнього та малого бізнесу, зокрема в сфері державного нагляду та контролю.
Підприємець підкреслив, що існують перешкоди для бізнесу та висловив власне бачення щодо їх усунення, у т.ч. шляхом введення персональної відповідальності посадових осіб контролюючих органів, котрі не надають або поверхнево надають роз’яснення щодо застосування вимог, стандартів, із змісту яких неможливо отримати однозначної відповіді.
Завідувач Сектору ДРС у Сумській області повідомила, що згідно із Законом про державний нагляд (контроль) консультації контролюючих органів можуть бути загальними (стосуватися невизначеного кола суб’єктів господарювання) або індивідуальними (стосуватися конкретного суб’єкта господарювання). Загальні консультації оприлюднюються в офіційному виданні та на офіційному веб-сайті контролюючого органу. Індивідуальні консультації надаються (надсилаються) суб’єктам господарювання протягом 15 днів після отримання запиту.
Під час доведення правомірності своєї поведінки у відносинах із контролюючими органами, а також під час судового розгляду, суб’єкт господарювання може посилатися на загальні та адресовані йому індивідуальні консультації контролюючих органів. Відповідно до Закону про державний нагляд (контроль) суб’єкт господарювання не може бути притягнутий до відповідальності, якщо він діяв відповідно до консультації контролюючого органу, зокрема на підставі того, що індивідуальна або загальна консультація була змінена або скасована.
Законом про державний нагляд (контроль) перебачено, що у зв’язку з незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи посадова або службова особа контролюючого органу несе відповідальність у порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету контролюючого органу відшкодування.
Представниця ДРС також розповіла про повноваження Державної регуляторної служби України, одним із основних завдань якої є реалізація політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, зокрема проведення перевірок контролюючих органів на підставі звернення суб’єкта господарювання до ДРС з приводу порушення контролюючим органом вимог Закону про державний нагляд (контроль) щодо проведення стосовно такого суб’єкта перевірки.