Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/sumska-oblast/na-sumshhyni-oprylyudnyly-rejtyng-dotrymannya-pryntsypiv-derzhavnoyi-regulyatornoyi-polityky-mistsevymy-organamy-vlady/
Згідно із Рейтингом Державної регуляторної служби України щодо дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики Сумська область за 2019 рік зайняла 3 місце серед органів місцевого самоврядування України, та 5 місце – серед місцевих органів виконавчої влади. Про ці та інші показники роботи області, про звіт Державної регуляторної служби України (ДРС) за 2019 рік поінформував Сектор ДРС у Сумській області громадськість регіону на головній сторінці веб-порталу Сумської облдержадміністрації http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/20865-98989898.html
Більш відповідальними органами місцевого самоврядування Сумщини з цього Рейтингу за даними Сектору ДРС у Сумській області серед міст обласного та районного значення були – Шосткинська (1 місце), Буринська (2 місце), Конотопська та Сумська (3 місце) міські ради. У розрізі районів області: Ямпільський (1 місце), Недригайлівський та Кролевецький (2 місце), Глухівський, Конотопський, Путивльський та Шосткинський райони (3 місце).
Регуляторна активність органів місцевого самоврядування Сумської області у 2019 році, порівняно з попереднім роком, зросла у 1,5 рази – з 49% до 75% від їх загальної кількості.
Разом, органи місцевого самоврядування Сумщини у 1,1 рази частіше ніж у попередньому році рахували витрати суб’єктів малого та мікро – підприємництва на виконання вимог своїх регулювань.
Так, Сумська область за підсумками 2019 року одна із 8-ми найкращих областей за рівнем виконання органами місцевого самоврядування Тесту малого підприємництва (М-тесту), що вимагає від регуляторних органів проведення розрахунку грошових та часових витрат малого бізнесу на реалізацію місцевих регулювань. Показник проведення М-Тесту до проектів регуляторних актів Сумської області склав 82% при середньому по Україні – 74%.
Водночас, залишається відсутнім комплексний підхід до обґрунтування необхідності прийняття регуляторних актів.
З метою зменшення регуляторного навантаження на бізнес пріоритетними напрямками роботи ДРС з питань реалізації державної регуляторної політики на 2020 рік є підвищення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу (АРВ) до них, в тому числі, шляхом визначення в АРВ компенсаторних заходів у разі, якщо від запровадження регулювання прогнозується надмірне навантаження на малий бізнес. Методична робота з регуляторними органами щодо покращення якості аналізу регуляторного впливу. Активізація діяльності регуляторних органів в частині виконання заходів з відстеження результативності прийнятих регуляторних актів з обов’язковим здійсненням розрахунків витрат суб’єктів господарювання на виконання вимог регулювання. Активізація роботи у сфері перегляду регіональних регуляторних актів. Здійснення заходів, спрямованих на втрату чинності положень регуляторних актів, які ускладнюють ведення господарської діяльності.
Нагадуємо, що у 2019 році ДРС попередила впровадження державних регулювань, які передбачали майже 33,1 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів (у 2018 році – 43,5 млрд. грн.).