На Сумщині розповіли про процедуру погодження перевірок

16.08.2018

sumyiПро порядок погодження Державною регуляторною службою України проведення позапланової перевірки контролюючими органами суб’єктів господарювання або відмови ДРС у такому погодженні йшлося у коментарі завідувача Сектору ДРС у Сумській області Богдани Юсупової, який вона днями надала журналістам видання газети «Ваш Шанс».

Відповідно до вимог статті 3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (із змінами, внесеними Законом № 2246-VIII від 07.12.2017) до 31 грудня 2018 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.  Форма та Порядок надання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав затверджено спільним наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби України від 20.01.2017 № 56/5. Зазначила у своєму коментарі Богдана Юсупова.

“Для погодження орган державного нагляду (контролю) подає Державній регуляторній службі України копію відповідного звернення фізичної особи та власне обґрунтування необхідності проведення перевірки. Державна регуляторна служба розглядає подані документи та надає погодження або вмотивовану відмову у наданні погодження протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідних документів”, – додала вона.

Звернення органу державного нагляду (контролю) повинно доводити доцільність проведення цим органом позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав.

Завідувач Сектору ДРС зазначила, що постановою КМУ від 18.12.2017 № 1104, яка набрала чинність з 23.02.2018, затверджено Перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Враховуючи зазначене, з 23.02.2018 обмеження, встановлені статтею 3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на ті органи державного нагляду (контролю), що зазначені у Переліку, не розповсюджуються. Отже, за заявами громадян про порушення суб’єктами господарювання їх прав, позапланові перевірки, органами державного нагляду (контролю), що зазначені у Перелікупроводяться без такого погодження ДРС.

Водночас, відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» фізичні особи, які подали безпідставне звернення про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом. Повторне проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю), забороняється.