Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/sumska-oblast/na-sumshhyni-rozpovily-pro-mozhlyvosti-oskarzhennya-regulyatornyh-aktiv/
Регуляторні акти місцевих органів влади, які встановлюють вимоги до суб’єктів господарювання, регулюють господарську діяльність можуть бути оскаржені до адміністративного суду, а проведені Державною регуляторною службою України експертизи проектів регуляторних актів, діючих регуляторних актів місцевих органів влади, можуть використовуватись суб’єктами господарювання в суді для підтвердження обставин у справі – про це та інше розповіла днями підприємцям міста Суми завідувач Сектору ДРС у Сумській області Богдана Юсупова на засіданні координаційної ради підприємців.
Завідувач Сектору повідомила, що регуляторний акт за своїм змістом має нормативно-правовий характер, а тому право його оскаржити мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб’єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт (ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС).
Суд може визнати нормативно-правовий акт протиправним (незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним повністю або в окремій його частині ( ч. 9 ст. 264 КАС).
Водночас, завідувач Сектору повідомила, що суб’єкти господарювання, їх об’єднання, наукові установи та консультативно-дорадчі органи, що представляють інтереси громадян та суб’єктів господарювання мають можливість впливу на прийняття регуляторних актів на етапі їх розробки, шляхом, зокрема:
Ці документи також можуть слугувати підтвердженням обставин справи в суді.
Нагадуємо, що з роз’ясненням ДРС про права громадськості у здійсненні регуляторної діяльності можна ознайомитись на офіційній сторінці ДРС у розділі «Регуляторна політика – роз’яснення» https://www.drs.gov.ua/regulatory_policy/prava-gromadskosti-u-zdijsnenni-regulyatornoyi-diyalnosti/