На Тернопільщині у 2019 році розробникам регуляторних актів надали понад 200 консультацій. Завдяки навчанню якість документів покращилась

06.03.2020

featured_compliance_requirementsОсновними завданнями Державної регуляторної служби України є реалізація державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

З метою виконання завдань ДРС, забезпечення їх реалізації на рівні місцевих громад працівниками Сектору ЖРС у Тернопільській області в 2019 році проведено 27 заходів методологічного та інформаційного спрямування для працівників органів місцевого самоврядування та представників органів виконавчої влади. Постійно проводяться робочі наради та зустрічі з посадовими особами органів місцевого самоврядування з метою надання методологічної допомоги при підготовці проектів регуляторних актів та врахуванні пропозицій ДРС до таких проектів.

У 2019 році працівниками Сектору надано понад 200 консультацій, у тому числі 112 з питань підготовки аналізів регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва, що призвело до значного покращення якості підготовки проектів регуляторних актів та аналітичних документів до них.

Також під час кожного заходу методологічного спрямування з питань державної регуляторної політики до присутніх доводиться інформація про необхідність оприлюднення відкритих регуляторних даних, онлайн-сервіси формування стандартизованих наборів регуляторних відкритих даних та методичні рекомендації щодо їх заповнення.

Робота щодо покращення бізнес-середовища на регіональному рівні продовжуватиметься і в 2020 році. Заплановано проведення 9-ти навчальних заходів методологічного спрямування для органів місцевого самоврядування з питань державної регуляторної політики,  3-х інформаційних заходів для розпорядників інформації (місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування) щодо оприлюднення регуляторних відкритих даних (про розроблені стандартизовані набори регуляторних відкритих даних та методичні рекомендації щодо їх заповнення), а також моніторинги офіційних сайтів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою виявлення регуляторних актів, які прийняті з порушенням вимог регуляторного законодавства, та прийняття відповідних заходів реагування.