Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/ternopilska-oblast/na-ternopilshhyni-u-mynulomu-rotsi-stvoreno-najbilshu-kilkist-silskogospodarskyh-obslugovuyuchyh-kooperatyviv-za-ostanni-10-rokiv-dlya-yih-rozvytku-planuyut-polipshuvaty-regulyatorne-seredovyshhe/
28 лютого завідувач Сектору ДРС у Тернопільській області Михайло Парій взяв участь в роботі колегії Тернопільської ОДА, яка відбулася під головуванням голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, за участі керівництва області та міста Тернопіль. На порядок денний винесено три надзвичайно важливих питання, зокрема: про стан протидії злочинності в області, про виконання обласного бюджету за 2017 рік та про створення і розвиток сільськогосподарських кооперативів у районах області.
Як наголосив, розпочинаючи засідання колегії облдержадміністрації, очільник області Степан Барна, 2018 рік буде плідним щодо реалізації соціально-економічних заходів.
«Цього року, як і в попередні роки, ми також будемо реалізовувати проекти регіонального розвитку за допомогою фінансування ДФРР та за рахунок субвенції на формування інфраструктури ОТГ. Тому дуже важливо продемонструвати, що проектна діяльність обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування має комплексний підхід», – підкреслив голова ОДА.
В.о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Володимир Стахів під час засідання колегії Тернопільської облдержадміністрації повідомив, що станом на 1 січня 2018 року в Тернопільській області зареєстровано 45 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – 10 місце по Україні, з них 32 діючих – 5 місце по Україні.
Він поінформував, що за 2017 рік в області створено 16 СОК – це найбільший показник за останні десять років. «На сьогоднішній день в області створено ще 6 обслуговуючих кооперативів та одне кооперативне об’єднання, що буде добрим поштовхом для розвитку кооперації на селі», – зауважив Володимир Стахів.
Найбільше діючих кооперативів у Кременецькому районі – 5, у Козівському – 4, у Бережанському – 4 та Підволочиському – 3. Крім того, з метою оптимізації витрат на ведення господарської діяльності СОК, спрощення доступу до агросервісних послуг та каналів збуту в Козівському районі створено кооперативне об’єднання «Файні газди», яке об’єднало 11 СОК за різними напрямками роботи – це і плодово-ягідні, і молочарські, і переробні.
В стадії реєстрації, за словами Володимира Стахіва, ще три СОК у Зборівському та Чортківському районах.
Нагадаємо, на 2018 рік з Державного бюджету передбачається підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів молочарського та плодово-ягідного спрямувань в сумі 100 млн. грн. Пропонується фінансувати 70% витрат на придбання обладнання (без ПДВ), кооператив повинен налічувати не менше 20 членів. На один СОК передбачено до 3 млн. гривень.