Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychchyni-konsultuvaly-pidpryyemtsiv-z-pytan-litsenzuvannya/
Днями фахівці Сектору ДРС у Вінницькій області консультували підприємців, які здійснюють діяльність у сфері будівництва, з питань захисту своїх прав та дотримання органами ліцензування норм Закону України № 877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закону України № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Порушені питання стосувались здійснення планового контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов та правомірності застосування санкцій у вигляді рішення органу ліцензування щодо анулювання ліцензій територіальним органом у Вінницькій області Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова ознайомила підприємців із повноваженнями Державної регуляторної служби України у сфері ліцензування та державного нагляду (контролю), окреслила питання взаємодії, в рамках наданих повноважень із органами ліцензування щодо дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування господарської діяльності та контролюючими органами щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю).
Так, згідно чинного законодавства, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснюють у межах своїх повноважень органи ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених Законом України № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності». Згідно з пунктом 12 статті 16 Закону України № 222 визначено вичерпний перелік підстав для прийняття органом ліцензування рішення про анулювання ліцензії.
З метою реагування на звернення підприємців – ліцензіатів, завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова надала рекомендації щодо застосування дієвого механізму захисту своїх прав, як звернення до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при ДРС Україні з відповідною апеляцією на рішення органу ліцензування.
При цьому, Олеся Данілова зазначила, що важливим елементом захисту є те, що ліцензія, стосовно якої орган ліцензування прийняв рішення про анулювання і щодо якої Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування розглядається апеляція на рішення органу ліцензування, є чинною до дня прийняття відповідного рішення Державною регуляторною службою України.
Фахівцями Сектору було надано відповідну інформацію щодо повноважень Експертно-ліцензійної ради з питань ліцензування, регламент її роботи та склад, зразок апеляції, протоколи засідань та прийняті рішення, яка знаходяться у відкритому доступі на сайті Державної регуляторної служби Україні (https://www.drs.gov.ua/licensing-category/ekspertno-apelyatsijna-rada/).
Нагадаємо, Експертно-апеляційна рада з питань ліцензування є постійно діючим колегіальним органом при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування та є ефективним механізмом для досудового вирішення спорів у сфері ліцензування.
У 2019 році Експертно-апеляційною радою з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України розглянуто 139 скарг (апеляцій) бізнесу на дії органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування. За результатами розгляду скарг Радою були прийняті рішення про задоволення 51 скарги, що складає 50,5 % від загальної кількості, відмовлено у задоволенні – 50 скарг (49,5 %). Як наслідок, Державною регуляторною службою України видано відповідні розпорядження про усунення органами ліцензування порушень ліцензійного законодавства та розпорядження про відхилення скарг.