Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychchyni-pidpryyemtsiv-oznajomyly-z-povnovazhennyamy-drs-u-sferi-derzhavnogo-naglyadu-kontrolyu/
31 липня у Вінниці відбувся третій семінар з впровадження європейської моделі контролю за якістю харчових продуктів – НАССР «Впровадження системи НАССР для безпеки та якості харчових продуктів у сфері виробництва та торгівлі», організований ГО Спілкою підприємців «Стіна» за партнерської підтримки Вінницької міської ради, Вінницької облдержадміністрації, представництва Дерспродспоживслужби у Вінницький області та Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області.
Під час семінару обговорювались аспекти нового харчового законодавства відповідно до запровадження системи НАССР, здійснення державного контролю за виробництвом продуктів харчування, оцінки основних ризиків виробництва та принципів категоризації потужностей, а також процедур проведення обліку та аудиту підприємств щодо дотримання якості та безпеки харчових продуктів.
Під час свого виступу, завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова ознайомила підприємців із повноваженнями Державної регуляторної служби України у сфері державного нагляду (контролю), розповіла про правові та організаційні засади Закону України № 877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Ознайомила із роботою Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК) на сайті inspections.gov.ua, який містить інформацію щодо планових заходів контролю та результатів проведених заходів контролю. Крім того, Олеся Данілова звернула увагу на заходи контролю тих органів, на які дія Закону № 877 поширюється частково з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами. Також, надала практичні рекомендації щодо захисту своїх прав під час планових або позапланових заходів контролю шляхом застосування положень ст. 10 Закону № 877.
Завідувач Сектору наголосила на важливості взаємодії суб’єктів господарювання із громадськими об’єднаннями підприємців та бізнес – асоціаціями щодо захисту своїх прав під час заходів контролю та підвищення рівня законодавчої обізнаності.