На Вінниччині підприємцям розповіли про їх права при проведенні перевірок

31.01.2019

vinnytsya_229 січня у місті Вінниця близько 200 представників малого та середнього бізнесу Вінницької області в рамках семінару «Підсумки 2018 та перспективи 2019» розширювали свої знання з питань звітності та впровадження контролю територіальними органами ДФС, Держпраці та Пенсійного Фонду України, в якому взяла участь завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова.

З метою інформування суб’єктів господарювання щодо встановленого законодавством порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю) в умовах відсутності у 2019 році мораторію, завідувач Сектору виступила із презентацією щодо законодавчих та організаційних питань у сфері державного нагляду та контролю.

vinnytsya_3Під час виступу Олеся Данілова висвітлила правові та організаційні засади Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та роз’яснила повноваження органів контролю під час проведення планових та позапланових заходів контролю, недотримання або перевищення яких може безпосередньо порушувати права самих підприємців; надала практичні рекомендації щодо застосування положень ст. 10 Закону при захисті своїх прав.

Окрім того, завідувач Сектору ДРС ознайомила учасників із повноваженнями Державної регуляторної служби України в частинні здійснення контролю заvinnytsya_4 додержанням контролюючими органами законодавства у сфері державного нагляду (контролю). Державною регуляторною службою України на постійній основі оприлюднює на власному веб сайті актуальну інформацію щодо планових перевірок, позапланових перевірок, оскарження результатів перевірок, не допуску контролерів до проведення перевірки

Особливу увагу завідувач Сектору ДРС звернула на ключові зміни, які були ініційовані Державною регуляторною службою України щодо оптимізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та застосування нових підходів до сфери контролю: застосування нового ризик-орієнтованого підходу під час здійснення контролю, який передбачає визначення та затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, та застосування чек-листів (уніфікованих форм актів), які мають містити вичерпний перелік питань. Ознайомила із роботою Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК) на сайті inspections.gov.ua, який містить інформацію щодо планових заходів контролю на 2019 рік та результатів проведених заходів контролю за 2017, 2018 роки та 2019 рік.

Наприкінці виступу, завідувач Сектору ДРС наголосила на необхідності взаємодії суб’єктів господарювання із громадськими об’єднаннями підприємців та бізнес – асоціаціями щодо захисту своїх прав під час заходів контролю та підвищення рівня законодавчої обізнаності.