На Вінниччині працюють над розробкою Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва області

13.05.2017

img_786512 травня завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у засіданні робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року. До складу робочої групи увійшли представники обласних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, спілок підприємців, а також експерти Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

На початку засідання старший економічний радник Програми USAID Ігор Бураковський презентував напрацьований формат Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року. Оголосив етапи проходження підготовки до представлення заключного варіанту на засідання депутатів Обласної ради. При цьому зауважив, що до 21 травня 2017 року всі бажаючі ще можуть надати свої коментарі та пропозиції.

Директор департаменту міжнародного співробітництва та економічного розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко зазначив, що довготривала робота над спільною розробкою основних аспектів Стратегії проведена успішно. Стратегія відображає особливості розвитку малого та середнього підприємництва регіону, потенціал, який необхідно стимулювати для його сталого розвитку. З метою ефективної реалізації Стратегії запропоновано підготовити деталізований План реалізації заходів Стратегії на 2018-2020 роки, аimg_7879дже пріоритетним завданням Вінницької облдержадміністрації є всебічна допомога розвитку малого та середнього підприємництва. Під час засідання учасники надали низку пропозицій до Стратегії та обговорили План її реалізації.

Також у ході засідання завідувач Сектору ДРС доповіла про важливість спільної праці та відповідальності між місцевою владою та представниками підприємництва, які закладено в Принципах Стратегії. Важливою рисою є те, що для досягнення Мети Стратегії – створення умов для сталого розвитку МСП у Вінницькій області, за результатами проведеного аналізу Стратегії, суб’єкти господарювання вказали на низку перешкод. Адже істотна кількість таких перешкод значною мірою стосується регуляторного середовища, що формується у результаті прийняття й реалізації відповідних рішень органів влади на різних рівнях. Оскільки останнім часом збільшено повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку із передачею ряду владних повноважень з центрального на місцевий рівень, завідувач Сектору довела до відома присутніх про головні завдання Державної регуляторної служби на 2017 рік, а саме: сприяння покращенню регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування.

Завідувач Сектору зазначила, що слід більше уваги направити на перегляд вже прийнятих регулювань. Цей процес звичайно потребує системної організаційної та глибокої аналітичної роботи. Саме він є основою для здійснення дерегуляції на усіх рівнях. Отже на цьому етапі, важливо говорити про відповідальність як органів влади так й бізнесу з метою покращення регуляторного середовища області. Дерегуляція має здійснюватися спільно з суб’єктами господарювання і відповідно підготовленими фахівцями та експертами. Їх участь передбачає формування регуляторної політики через механізми оновленої Методики проведення АРВ, а саме М-тесту. Підсумовуючи свій виступ завідувач Сектору зазначила, що саме цей аспект чітко зазначено в Стратегії та відображено у проголошених заходах, спрямованих на її реалізацію. Таким чином, Стратегія забезпечує створення дієвих механізмів діалогу влади й бізнесу для формування регіональної політики з урахуванням інтересів бізнесу. Адже такий діалог є передумовою зменшення корупції та відновлення взаємної довіри.

За результатами засідання досягнуто домовленостей щодо подальшої спільної роботи в напрямку підготовки Плану реалізації заходів Стратегії на 2018-2020 роки.