На Вінниччині працюють над заходами Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва у сфері аквакультури області
18 липня завідувач Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у дискусії з формування переліку заходів Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва у сфері аквакультури у Вінницькій області.
Захід організовано Спілкою підприємців «Стіна» спільно із Асоціацією рибоводів «Союз» за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), яка впроваджується МБО «Фонд «Східна Європа» у партнерстві з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Київський економічний інститут».
Серед учасників обговорення: представники Вінницької ОДА, Держводагенства України у Вінницькій області, ДП «Поділлягеодезкартографія», підприємці, що здійснюють аквакультурну діяльність у сфері риборозведення.
Під час дискусії учасниками заходу було запропоновано перелік заходів до Дорожньої карти розвитку аквакультурного підприємництва, які потенційно слугуватимуть напрацюванню пропозицій органам влади щодо вироблення регіонального Положення про порядок укладання договору водного об’єкту.
Виходячи з того, що напрацьовані пропозиції носитимуть норми регуляторного характеру, завідувач Сектору Олеся Данілова звернула увагу присутніх, що суб’єктам господарювання надано законодавче право подавати до регуляторних органів пропозиції про необхідність підготовки проектів регуляторних актів відповідно до ст.6 Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності». Перед усім, необхідно провести аналіз законодавчого поля щодо чіткого визначення повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які наділені правом розпоряджатися водними об’єктами та земельними ділянками під ними.
За результатами заходу визначено напрями та пріоритетність заходів для досягнення поставлених цілей: унормування спірних відносин між територіальною громадою, орендодавцем та орендарем водного об’єкту у сфері підготовки та укладення договору оренди водного об’єкту, створення іхтіологічної лабораторії та рибного ринку, екологічні поліпшення, формування інформаційних-освітніх баз та ін.
Робота триватиме до вироблення остаточного документу Плану заходів Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва у сфері аквакультури у Вінницькій області.