На Вінниччині представили бізнес-омбудсмена Козятинського, Калинівського та Хмільницького районів
26 липня завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у зустрічі із представниками місцевих органів влади та представниками малого і середнього бізнесу Козятинського, Калинівського та Хмільницького районів Вінницької області.
Так, у залі засідань Козятинської районної державної адміністрації за участю заступника голови Козятинської райдержадміністрації, заступника голови Козятинської районної ради, завідувача Сектору ДРС у Вінницькій області, голови Ради підприємців при ОДА, Голови правління та експертів Спілки підприємців «Стіна», представників місцевої влади та бізнесу відбулась інформаційна зустріч та презентація бізнес-омбудсмена Козятинського, Калинівського та Хмільницького районів Вінницької області – керівника Козятинського представництва компанії «РІА Медіа» Тетяни Лозинської.
У межах виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік в області реалізується проект «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області», згідно якого у 2017 році планується сформувати представництво бізнес-омбудсмена в районах області.
В рамках підписаного Меморандум про взаєморозуміння щодо утворення інституції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області між облдержадміністрацією, Вінницькою обласною Радою та регіональною радою підприємців при ОДА організаторами заходу поінформовано всіх присутніх про мету, цілі і завдання інституції, нові можливості, що відкриває співпраця бізнесу і нової неурядової установи: захист інтересів бізнесу перед органами публічної влади та розгляд скарг та звереннь щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва внаслідок дій або бездіяльності посадових осіб.
Під час свого виступу завідувач Сектору ДРС окреслила основні напрями співпраці у рамках наданих повноважень та основних завдань Державної регуляторної служби. Як було зазначено, серед пріоритетів діяльності Державної регуляторної служби – робота над усуненням бар’єрів для ведення бізнесу, яка передбачає вироблення якісних управлінських рішень відповідно до вимог регуляторного законодавства. При цьому, було поінформовано про надані законодавством права представникам бізнесу у сфері державної регуляторної політики та законодавчо закріплені інструменти впливу на діяльність органів влади.
Крiм того, було наведено приклади регуляторних актів, зокрема щодо прийняття органами місцевого самоврядування до 15 липня 2017 року рішень про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік, які відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» мають ознаки регуляторних актів, прийняття яких потребувало реалізації процедур, передбачених регуляторним законодавством.
Наприкінці обговорювалися питання взаємодії підприємців та органів влади та досягнуто домовленості про подальшу конструктивну співпрацю.