Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychchyni-prodovzhuyut-pratsyuvaty-nad-planuvannyam-ta-vprovadzhennyam-yakisnyh-regulyuvan-gospodarskoyi-diyalnosti/
12 листопада у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування за сприянням та участю начальника Центру Олега Левченко та експерта з місцевих фінансів і децентралізації Інни Святної, фахівцями Сектору ДРС у Вінницькій області проведено семінар – інтенсив «Запровадження якісних регулювань господарської діяльності на місцевому рівні» для представників об’єднаних територіальних громад Вінниччини.
Завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова інформувала присутніх про необхідність дотримання принципів державної регуляторної політики, ознайомила з основними етапами регуляторної діяльності, методикою підготовки аналізу регуляторного впливу та Тесту малого підприємництва, наголосила на необхідності дотримання термінів та послідовності регуляторної діяльності. Обговорили проблемні питання, які виникають під час здійснення регуляторної діяльності.
Також, обговорили питання процедури складання планів регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування на 2019 рік та надання методичної допомоги регуляторним органам, в частині дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні планування регуляторної діяльності.
«Кожна ОТГ має забезпечити дотримання принципів державної регуляторної політики, зокрема принципу передбачуваності регуляторної діяльності шляхом здійснення планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів. Дотримання принципу передбачуваності – це послідовність регуляторної діяльності ОТГ, що дозволяє суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності та є запорукою забезпечення права участі бізнесу у прийнятті рішень органів місцевого самоврядування»,– зазначила Завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова.
Під час практичної частини семінару учасники вчилися визначати проблему та цілі регулювання, розраховувати витрати суб’єктів підприємницької діяльності, держави та громадян на прикладі запропонованого регулювання.
Представник Сектору ДРС у Вінницькій області Наталія Рудик охарактеризувала найбільш типові помилки, яких припускаються регуляторні органи під час здійснення регуляторної діяльності та проведення аналізу регуляторного впливу, зокрема в частині регуляторних актів, що регулюють питання дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Представникам об’єднаних територіальних громад розповіли про наслідки ігнорування законодавства у сфері регуляторної діяльності.
Крім того, йшлося про стан дотримання органами місцевого самоврядування області вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» при прийняті власних рішень.
У 2019 році рівень системного підходу до планування регуляторної діяльності ОТГ покращився у порівнянні із 2018 роком. Спостерігалась тенденція до зростання регуляторної активності ОМС та вдалося досягнути наступних результатів у порівнянні з 2018 р.: підвищився рівень підготовки проектів регуляторних актів та АРВ до них (35 % від їх загальної кількості, за 2018 рік лише 5 %); підвищився рівень дотримання вимог щодо обов’язковості проведення М-тесту (93,0 % від їх загальної кількості, за 2018 рік – 17 %).
«Позитивна динаміка у 2019 році оприлюднення та розміщення ОТГ інформації про здійснення регуляторної діяльності свідчить про підвищення рівня дотримання регуляторного законодавства та значною мірою, завдяки активній співпраці Сектору ДРС у Вінницькій області з місцевими органами влади, зокрема новоствореними об’єднаними територіальними громадами. У 2019 році Сектором було надано 148 консультацій та роз’яснень, проведено 18 навчальних заходів методологічного спрямування для місцевих органів влади з питань провадження регуляторної діяльності та дотримання принципів державної регуляторної політики», – додала Завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова.