На Вінниччині провели консультації стосовно застосування сучасного аналітичного підходу до розробки ефективних регуляторних актів

18.09.2018

23cd68553f689120c702f0e92f122a3ce1f7fe5617 вересня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова провела консультації для фахівців Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради стосовно застосування сучасного аналітичного підходу до розробки ефективних регуляторних актів.

Йшлося про стан здійснення регуляторної діяльності в рамках перегляду прийнятих регуляторних актів та прийняття рішень стосовно їх скасування або внесення до них змін. Виконання цих заходів передбачено розпорядженням міського голови № 57-р від 07.05.2018 р. «Про затвердження плану заходів з організації і здійснення перегляду місцевого регуляторного середовища у сфері господарської діяльності, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва у м. Вінниця».

З метою систематизації регуляторних актів департаментом економіки і інвестицій Вінницької міської ради ведеться та оновлюється реєстр діючих регуляторних актів. Перелік ухвалених регуляторних актів розміщений на сайті Вінницької міської ради (www.vmr.gov.ua) в розділі «Регуляторна політика». Окрім того, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» Вінницькою міською радою однією із перших оприлюднені діючі регуляторні акти у рамках Відкритих даних на державному порталі www.data.gov.ua.

Обговорювали також питання виконання плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Вінницької міської ради та її виконавчого комітету на 2018 рік. Згідно якого заплановано прийняття регуляторних актів з питань використання об’єктів благоустрою, встановлення земельних сервітутів та ін.

На прикладі діючих регуляторних актів, завідувачем Сектору ДРС були надані консультації з питань практичного застосування інструментів ефективного регулювання згідно вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

З урахуванням основних повноважень Державної регуляторної служби України, Олеся Данілова наголосила на важливості впровадження реформи дерегуляції, головним завданням якої є зниження регуляторного тиску на бізнес. Зокрема, усунення зайвих та обтяжливих адміністративних бар’єрів, зменшення втрат часових і грошових ресурсів малого та середнього підприємництва на дотримання і виконання обов’язкових процедур регуляторних вимог.

З цією метою було досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці та важливості впровадження інформаційної відкритості та залучення громадськості до проведення регуляторних процедур, як під час обговорення проектів регуляторних актів, так і для проведення незалежної експертизи на етапі відстеження результативності їх дії та перегляду.