Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychchyni-roz-yasnyly-ofitsijnu-pozytsiyu-derzhavnoyi-regulyatornoyi-sluzhby-ukrayiny-pry-vstanovlenni-mistsevyh-podatkiv-zboriv-organamy-mistsevogo-samovryaduvannya/

На Вінниччині роз’яснили офіційну позицію Державної регуляторної служби України при встановленні місцевих податків і зборів органами місцевого самоврядування

13.02.2019

13 лютого фахівцями Сектору ДРС у Вінницький області було проведено консультацію з радником з місцевих фінансів Вінницького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування (далі – ЦРМС) Інною Святною, щодо встановлення, формування та розрахунку розмірів орендної плати за землю органами місцевого самоврядування.

Обговоренню слугувало питання щодо застосування органами місцевого самоврядування при встановленні місцевих податків і зборів різних ставок орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки). Також йшлося про рішення адміністративної колегії Антимонопольного комітету України № 4/01-14/04-17 від 14.03.2017 з цього питання.

Завідувачем Сектору ДРС у Вінницькій області було зазначено, що відповідно до вимог статті 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 1160) данні рішення мають ознаки регуляторних актів та потребують реалізації процедур, передбачених цим Законом.

Зважаючи на вимоги діючого законодавства, представник Сектору – Наталія Рудик роз’яснила офіційну позицію Державної регуляторної служби України при встановленні місцевих податків і зборів органами місцевого самоврядування, зокрема, розмірів орендної плати за землю. Так, згідно з вимогами пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Відповідно до вимог пункту 288.4 цієї статті Податкового кодексу України, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Отже, зважаючи на те, що чинним законодавством України визначено процедуру встановлення орендної плати із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату, додаткового регулювання цього питання з боку органів місцевого самоврядування не передбачено.

За результатами консультації було досягнуто домовленостей довести зазначену інформацію до керівників об’єднаних територіальних громад під час проведення інформаційних заходів для врахування при прийнятті рішень про встановлення місцевих податків і зборів.

Натисніть для друку