Серед пріоритетів діяльності Вінницької ОДА на 2020 рік – поліпшення регуляторного середовища та створення сприятливих умов ведення бізнесу

10.02.2020

Image_Вінниця_37 лютого у Вінниці відбулось виїзне засідання колегії Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації «Основні напрямки діяльності та ключові пріоритети роботи на 2020 рік в рамках Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області» за участю голови Вінницької облдержадміністрації Владислава Скальського. В ньому також взяла участь завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова.

Під час робочого засідання директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко презентував підсумки роботи 2019 року та карту пріоритетів діяльності Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації на 2020 рік. За результатами 2019 року Вінниччина посіла 1 місце серед регіонів України за індексом промислового виробництва, який склав 113,5%. Окрім цього, активізація інвестиційної діяльності, а також масштабний ремонт доріг зумовили значне зростання обсягів будівельних робіт. Індекс будівельної продукції склав 176,3%, що становить першість серед областей України. У 2020 році в промисловості Вінниччини реалізовуватиметься 38 інвестиційних проєктів, що сприятиме створенню понад тисячу робочих місць. Крім того, у 2020 році в обласному бюджеті передбачено 15 млн. грн. на проведення Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад, з метою подальшого розвитку місцевого самоврядування. 

Серед іншого, учасники обговорили питання покращення регуляторного середовища та результати створення сприятливих умов ведення бізнесу в регіоні: розвиток системи надання адміністративних послуг; участь громадських організацій та бізнес спільнот з регуляторними органами у реалізації завдань стратегічного розвитку регіону; можливості запровадженої державної програми кредитування бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» https://5-7-9.gov.ua/ та ключові особливості отримання доступу до фінансів ЄС малому та середньому бізнесу.

В рамках обговорень зазначених питань з представниками об’єднаних територіальних громад та громадських організацій спілок підприємців, завідувач Сектору Олеся Данілова підкреслила важливість участі громадських об’єднань підприємців в регуляторній діяльності місцевих органів влади, реалізації стратегічних програм, які сприятимуть відкритості та прозорості у здійсненні регуляторної діяльності, створенні сприятливих умов для розвитку бізнесу та інвестиційної привабливості кожної громади.

Image_Вінниця_07022020Так, за результатами проведеного Державною регуляторною службою України моніторингу щодо виконання регуляторними органами вимог регуляторного законодавства (проведення розрахунку витрат малого бізнесу – М-тесту) органи місцевого самоврядування 7 областей, зокрема Вінницької області, у 1,5 – 2 рази покращили свій рівень у порівнянні із 2018 роком.

Також спостерігалась висока регуляторна активність селищних рад у 10 областях, зокрема у Вінницькій, де цей показник становив від 40% і вище при середньому по Україні – 28%.

В рамках основних завдань та пріоритетів роботи Державної регуляторної служби України щодо прозорості дій органів влади та оздоровлення бізнес-клімату у 2019 році ДРС провела 103 перевірки органів державного нагляду (контролю), органів ліцензування та дозвільних органів (у 2018 – 75, у 2017 – 58). Посилення контролю з боку ДРС за діяльністю зазначених органів призвело до різкого зменшення кількості випадків порушень ними вимог законодавства, що в свою чергу сприятиме захисту бізнесу від надмірного втручання та зловживань контролюючими органами.

Завідувачем Сектору спільно із керівництвом Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА були окреслені актуальні для спільної роботи напрями, які слугуватимуть вжиттю заходів щодо попередження порушень законодавства, як контролюючими органами так й суб’єктами господарювання під час заходів державного нагляду (контролю), підвищенню рівня правової обізнаності суб’єктів господарювання в умовах реформи діяльності органів контролю та у сфері державної регуляторної політики.

За результатами засідання було визначено п’ять пріоритетних напрямків роботи на 2020 рік: зростання конкурентоспроможності економіки області та залучення інвестицій; розвиток міжнародних відносин та грантової діяльності; розвиток територіальних громад; забезпечення ефективної роботи ЦНАП та формування позитивного туристичного іміджу області з метою створення сприятливих умов для динамічного розвитку малого та середнього бізнесу.

Участь у роботі колегії взяли представники місцевої влади, територіальних відділень центральних органів виконавчої влади, об’єднаних територіальних громад, керівники провідних підприємств, вищих навчальних закладів, представники громадських організацій та бізнесу, туристичних структур Вінницької області.