На Вінниччині відбувся навчально-практичний семінар «Підприємництво і державне регулювання»
26 вересня завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова провела навчально-практичний семінар «Підприємництво і державне регулювання» для слухачів Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.
Під час семінару Олеся Данілова ознайомила присутніх із місією та основними завданнями та напрямками роботи Державної регуляторної служби та її територіальних підрозділів щодо забезпечення зменшення втручання органів влади у діяльність суб’єктів господарювання.
Серед важливих досягнень діяльності ДРС з питань прозорості дій органів влади та оздоровлення бізнес-клімату завідувач Сектору ДРС зазначила: заощадження грошових витрат суб’єктів господарювання на суму 43,5 млн. грн. у 2018 році; створення інспекційного порталу inspections.gov.ua – прозорої системи державного нагляду (контролю); розроблення стандартизованих наборів відкритих даних регуляторних органів та методичних рекомендацій щодо їх оприлюднення на Єдиному державному порталі відкритих даних https://data.gov.ua.
Враховуючи практичний досвід провадження державної регуляторної політики місцевими органами влади, представник ДРС розповіла про основні цілі та підстави регуляторного втручання у підприємницьку діяльність. З метою реалізації основних завдань щодо зменшення адміністративних бар’єрів та створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в регіоні Олеся Данілова розповіла про результати роботи Сектору в рамках взаємодії з місцевими регуляторними та дозвільними органами, органами ліцензування та державного нагляду (контролю), громадських об’єднань підприємців та їх спілок.
Вагомими результатами роботи Сектору Олеся Данілова відмітила показники дотримання органами місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Так за І півріччя 2019 року спостерігається позитивна динаміка щодо:
- підвищення рівня підготовки проектів регуляторних актів та АРВ до них (відсутні пропозиції до 49 проектів РА із 141 (35 % від їх загальної кількості), за 2018 рік цей показник – складав лише 5 %);
- підвищення рівня дотримання вимог щодо обов’язковості проведення М-тесту (ОМС здійснено М-тест до 129 проектів РА із 141 (93,0 % від їх загальної кількості), за 2018 рік цей показник складав лише 17 %).
Під час семінару учасників детально ознайомили з процесом підготовки аналізів впливу регуляторних актів та його складової – М-тесту, який дозволяє оцінити вплив владного регулювання на суб’єктів малого та мікропідприємництва. Завідувачем Сектору був представлений онлайн-iнструмент www.mtest.com.ua, який дозволяє порахувати стандартні витрати суб’єктів малого підприємництва на регулювання та виявити корупційні ризики.
Учасники семінару виявили зацікавленість у практичному значенні порушених питань та висловили бажання щодо подальшої співпраці.