Державна регуляторна служба України

Завжди на боці бізнесу!

Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychchyni-vidbuvsya-seminar-moratorij-na-perevirky-zakincheno-shho-ochikuvaty/

На Вінниччині відбувся семінар «Мораторій на перевірки закінчено – що очікувати?»

24.04.2019

Вінниця_23042019_323 квітня Сектор Державної регуляторної служби у Вінницькій області спільно із Агенцією регіонального розвитку Вінницької області провели семінар «Мораторій на перевірки закінчено – що очікувати?» в HUB «Місто змістів», за участю підприємців області та представників територіальних органів державного нагляду (контролю).

З метою інформування суб’єктів господарювання в умовах відсутності у 2019 році мораторію представниками Сектору ДРС у Вінницькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, управління Державної служби з питань захисту праці у Вінницькій області та Головного управління запобігання надзвичайним ситуаціям булі представлені основні вимоги щодо встановленого законодавством порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Вінниця_23042019_5Під час виступу завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова розповіла про правові та організаційні засади Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», основні принципи і порядок здійснення заходів контролю, повноваження контролюючих органів, права та обов’язки суб’єктів господарювання під час заходів контролю. Також Олеся Данілова звернула увагу на заходи контролю тих органів, на які дія Закону № 877 поширюється частково з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами. При цьому надала практичні рекомендації щодо застосування положень ст. 10 Закону № 877 при захисті своїх прав.

Окремо, завідувач Сектору наголосила на основних досягненнях роботи Державної регуляторної служби України в частині реформування системи державного нагляду (контролю): впровадження нового ризик-орієнтованого підходу до заходів контролю, встановленню законодавчо визначених вимог до планових та позапланових заходів контролю із застосуванням чек-листів (уніфікованих форм актів) та запровадження пілотного модуля Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК).

Під час заходу учасники також отримали роз’яснення та практичні рекомендації фахівців присутніх контролюючих органів щодо особливостей здійснення державного нагляду (контролю) у відповідних сферах.

За результатами семінару всіма учасниками було відмічено важливість порушених питань та висловлено пропозиції щодо організації в подальшому подібних заходів з метою забезпечення рівня безпеки, попередження та профілактики суб’єктами господарювання порушень законодавства у визначених сферах державного контролю та підвищення відповідальності контролюючих органів.

Натисніть для друку