На Вінниччині відбувся семінар “Захист бізнесу від контролюючих органів та рейдерських атак”

24.01.2019

vinnytsya_0523 січня завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова долучилась до семінару «Захист бізнесу від контролюючих органів та рейдерських атак» організованого Вінницьким Клубом Ділових Людей та однією з юридичних компаній за участю представників бізнесу, громадських об’єднань підприємців Вінницької області та органів влади, який відбувся в Центрі підтримки інституцій громадянського суспільства NGO-HUB м. Вінниці.

Під час заходу завідувач Сектору виступила із презентацією: «2019 рік: мораторій на перевірки бізнесу закінчено – що далі?». Відповіддю на питання постали норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877), які визначають принципи і порядок здійснення заходів контролю, повноваження контролюючих органів, права, обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час планових або позапланових заходів контролю.

vinnytsya_06Особливу увагу завідувач Сектору ДРС звернула на права суб’єктів господарювання, визначених статтею 10 Закону № 877 та способи оскарження дій та рішень контролюючих органів під час здійснення та, відповідно, за результатами заходів контролю. При цьому, вона наголосила, що згідно із наданими повноваженнями, підприємці мають право звернутись до Державної регуляторної служби України та оскаржити випадки порушення процедури та строків здійснення контролю посадовими особами контролюючих органів. Відповідно такі звернення можуть слугувати підставою для проведення Державною регуляторною службою України позапланової перевірки контролюючого органу.

Крімviggttsya_02 того, завідувач Сектору ознайомила присутніх із ключовим змінами, які були ініційовані Державною регуляторною службою України стосовно оптимізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності: забезпечення функціонування пілотного модуля Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК), який містить інформацію щодо планових заходів контролю та результатів таких заходів, застосування нового ризик-орієнтованого підходу під час здійснення контролю, який передбачає визначення та затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, та застосування уніфікованих форм актів, які мають містити вичерпний перелік питань.

Під час активного обговорення питань та з метою надання відповідей на актуальні питання підприємців, завідувач Сектору ДРС надала практичні рекомендації щодо застосування інструментів, які передбачені статтями 19 та 20 Закону № 877, зокрема в частині залучення третіх осіб для захисту своїх прав та законних інтересів, та звернення до контролюючих органів за індивідуальною консультацією з метою доведення правомірності поведінки суб’єкта господарювання, якщо він діяв відповідно до консультації органу контролю.