На Вінниччині відбувся тематично-навчальний семінар «Нові підходи до контролю: зменшення тиску на бізнес»

04.12.2018

vinnytsya130 листопада за сприянням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації та ГО «Вінницький Бізнес Клуб» завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова провела тематично-навчальний семінар «Нові підходи до контролю: зменшення тиску на бізнес» для керівників та уповноважених представників малого та середнього бізнесу Вінницької області.

Мета семінару: ознайомлення бізнес-спільноти із правами та законними підставами захисту своїх прав під час заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Під час виступу завідувач Сектору охарактеризувала основні принципи державного нагляду (контролю) та ознайомила учасників із повноваженнями Державної регуляторної служби України в частинні здійснення контролю за додержанням органами ліцензування, дозвільними та іншими органами державного нагляду (контролю) законодавства, відповідно, у сфері ліцензування, дозвільній системі та державного нагляду (контролю). При цьому, вона наголосила, що основними завданнями ДРС є: забезпечення ефективності та прозорості роботи контролюючих органів та оптимізація заходів нагляду.

Крім того, завідувач Сектору ознайомила присутніх із ключовим змінами, які були ініційовані Державною регуляторною службою України у 2018 році щодо оптимізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності: застосування нових підходів до сфери контролю спрямованих на зменшення ризиків та врахування поведінки самого підприємця.vinnytsya2

З метою дотримання принципу відкритості, прозорості, плановості й системності державного нагляду (контролю) Державною регуляторною службою України спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Офісу ефективного регулювання в текстовому режимі було створено Інспекційний Портал – автоматизована система державного нагляду (контролю) ІАС ДНК https://inspections.gov.ua. Так, представник ДРС ознайомила присутніх із можливостями даного Порталу, пошуку інформації про заплановані заходи контролю щодо кожного суб’єкта господарювання, про результати вже проведених заходів та нормативно-правових актів органів державного (нагляду) контролю.

vinnytsyaОсобливо цікавим для учасників постало актуальне питання: застосування підходу превенції порушень. Олеся Данілова повідомила, що Державною регуляторною службою України розроблено нові методологічні підходи для органів державного нагляду (контролю) щодо визначення груп ризиків при проведенні заходів контролю та затвердження Чек – листів – нових уніфікованих форм актів. https://www.drs.gov.ua/state_supervision/postanova-kabinetu-ministriv-ukrayiny-vid-10-05-2018-342-pro-zatverdzhennya-metodyk-rozroblennya-kryteriyiv-za-yakymy-otsinyuyetsya-stupin-ryzyku-vid-provadzhennya-gospodarskoyi-diyalnosti-ta-vyznacha/

В залежності від переліку ризиків, які визначає кожен контролюючий орган вираховується бальна система – визначення ваги кожного ризику, і відповідно його суспільного значення з точки зору здоров’я, життя і безпеки громадян. Така робота направлена на те, щоб бізнес міг сам провести самоконтроль своєї діяльності у різних сферах контролю і був зацікавлений вкладати в реальну систему безпеки своєї діяльності, а ніж застосовував “неформальні домовленості”.

Під час активного обговорення та з метою надання відповідей на актуальні питання підприємців, завідувач Сектору ДРС надала практичні рекомендації щодо застосування положень Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та наголосила на можливості суб’єктів господарювання залучати Державну регуляторну службу України та третіх осіб для захисту своїх прав та законних інтересів у ході здійснення заходів контролю та оскарження рішень органів державного нагляду (контролю).