Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/na-vinnychyni-obgovoryly-problematyku-stanu-rozvytku-malogo-te-serednogo-biznesu-u-sferi-rybovodstva-akvakultury-svogo-regionu/
Нещодавно представники Сектору Державної регуляторної служби України у Вінницькій області обговорили проблематику стану розвитку МСП у сфері рибоводства і аквакультури свого регіону під час круглого столу «Проблеми розвитку підприємництва у сфері аквакультури та шляхи їх подолання».
Захід організовано Департаментом агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні», громадськими організаціями «Спілка підприємців «СТІНА» та «Асоціацією рибоводів «СОЮЗ».
У засіданні круглого столу також взяли участь представники Вінницької ОДА, Державного агентства рибного господарства України, об’єднань підприємців та бізнесу, діяльність яких провадиться у сфері риборозведення.
Під час засідання експертами були представленні доповіді з питань економічного потенціалу сфери аквакультури та проблематики розвитку МСП у сфері аквакультури у Вінницькій області.
Окрім того, експертами ГО «Спілка підприємців «СТІНА» була презентована аналітична записка «Напрямки удосконалення механізмів регулювання орендних відносин в сфері ставкової аквакультури на рівні Вінницької області» та запропоновано владі, бізнесу та громадським організаціям об’єднатись з метою вироблення спільних рішень щодо врегулювання питань в сфері аквакультури. З цією метою відбулось публічне підписання меморандуму «Про взаємодію та співпрацю» між ГО «Спілка підприємців «СТІНА» та ГО «Асоціація рибоводів «СОЮЗ».
За результатами обговорення було прийнято Резолюцію про доцільність розробки Дорожньої карти МСП у сфері аквакультури, що включатиме в себе Порядок укладання договорів оренди водних об’єктів з метою риборозведення, з подальшим його прийняттям на території Вінницької області.
У свою чергу, завідувачем Сектору Олесею Даніловою, було висловлено побажання, що за такої активної позиції між владою, рибоводом та громадою, звичайно, буде знайдене нормативне закріплення способів врегулювання відносин у сфері користування водними об’єктами області. Адже на думку підприємців, за результатами дослідження, яке щорічно проводиться Програмою (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) в рамках багаторічної співпраці з Державною регуляторною службою України, «Щорічна оцінка ділового клімату у 2016 році», створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності є більш важливим (троє із чотирьох опитаних МСП – близько 74 %), ніж пряма державна підтримка бізнесу.
Створенню зазначених умов передусім слугуватиме процес дерегуляції. Тому прийняття сформованих рішень повинно відбуватись із дотриманням процедури, що передбачено Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Для розробки і подальшої адвокації Дорожньої карти розвитку МСП у сфері аквакультури учасники обговорення вирішили сформувати робочу групу за участю представників зацікавлених сторін.