У регіональному рейтингу Regional Doing Business-2018 Вінницька область визнана такою, де найлегше вести бізнес в Україні
7 березня у Вінниці відбулось засідання Ради регіонального розвитку Вінницької області за участі Прем’єр–міністра України Володимира Гройсмана, урядовців, народних та місцевих депутатів, представників місцевої влади та громад, голів суддів, духовенства та підприємців. Участь у засіданні взяла завідувач Сектором Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова.
Під час засідання учасники обговорили досягнення, проблеми і плани розвитку Вінниччини і України, торкнулися питань, пов’язаних з децентралізацією та іншими реформами, які впроваджуються в Україні, розглянули перспективний план розвитку Вінницької області на 2019-2021 роки і результати фінансової децентралізації 2014-2018 років та перспективи подальшого розвитку об’єднаних територіальних громад Вінницької області.
Володимир Гройсман наголосив, що ключовою зміною останніх років стала реформа децентралізації, яка створила механізми інвестування та розбудови місцевого самоврядування, надала нові можливості розвитку регіонів шляхом передачі на місця фінансових ресурсів та адміністративних повноважень, аби громади ставали сильними та ефективними. Зокрема, економічні реформи та дерегуляційні засідання Кабінету Міністрів України надали можливість створення фундаменту для поліпшення бізнес клімату, як в Україні та й на місцях. При цьому, Вінниччина сьогодні є одним із флагманів реформи: в регіональному рейтингу Regional Doing Business-2018 Вінницька область визнана такою, де найлегше вести бізнес в Україні.
Основні завдання Державної регуляторної служби України, зокрема її територіальних підрозділів спрямовані на реалізацію її основної місії – руйнування бар’єрів для розвитку чесного бізнесу з метою створення сприятливого бізнес – середовища в Україні.
З метою вжиття заходів щодо покращення регуляторного середовища та забезпечення прозорості дій новостворених об’єднаних громад вагомого значення набуває співпраця органів місцевого самоврядування, підприємців та громадськості із Державною регуляторною службою України для пошуку компромісних, економічно обґрунтованих рішень: під час здійснення державної регуляторної політики, заходів державного нагляду (контролю), зменшення адміністративного навантаження на бізнес та підвищення якості надання адміністративних послуг, в тому числі видачі документів дозвільного характеру та ліцензування.
Нагадаємо, за результатами діяльності у 2018 році одним із важливих напрямків роботи Державної регуляторної служби України було забезпечення зменшення втручання державних органів у діяльність суб’єктів господарювання, усунення бар’єрів, в тому числі адміністративних для ведення бізнесу. Так, у 2018 році ДРС попередила впровадження державних регулювань, які передбачали майже 43,5 млрд. грн. додаткових витрат для суб’єктів господарювання шляхом прийняття рішень про відмову у погодженні відповідних проектів регуляторних актів.