Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/u-vinnytsi-rozpochaly-provodyty-nyzku-treningiv-shhodo-organizatsiyi-kompleksnogo-pereglyadu-regulyatornogo-seredovyshha/
1 червня завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у базовому тренінгу «Розвиток підприємництва та регуляторна політика: загальні засади та підходи» для представників виконавчих органів міської ради, регіональних управлінь центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій, бізнес-асоціацій, навчальних закладів та депутатів міської ради, які візьмуть участь у комплексному перегляді місцевого регуляторного середовища.
Тренінг організовано Департаментом економіки та інвестицій Вінницької міської ради в рамках реалізації Плану заходів з виконання Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва міста Вінниці за підтримки Проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств».
Головною метою тренінгу слугувало отримання практичних знань у сфері державної регуляторної політики та політики розвитку підприємництва, які покликані на створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу.
Голова Центру громадської експертизи та експерт проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малих та середніх підприємств» Любомир Чорній під час тренінгу висвітив актуальні питання щодо політики розвитку підприємництва на місцевому та державному рівнях в умовах регуляторного втручання, зокрема зобов‘язання України у сфері покращення регуляторного середовища за Міжнародними угодами. Обговорювались питання: роль підприємців і влади у місцевому розвитку, законодавчі вимоги та практичні інструменти регуляторного втручання органів місцевого самоврядування у бізнес-середовище.
Завідувач Сектору ДРС звернула увагу присутніх на особливості прийняття регуляторних актів, розроблених органами місцевого самоврядування, в частині їх обов’язкового направлення до уповноваженого органу – Державної регуляторної служби України, для підготовки пропозицій відповідно до принципів державної регуляторної політики (ст. 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» зі змінами від 05.06.2014 р.). При цьому зазначила, аби уникнути «штучних» регулювань, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України). З метою дотримання принципів регуляторної політики, Олеся Данілова рекомендувала, під час підготовки нових регулювань або зміни існуючих, долучати до обговорення представників бізнесу тої галузі, в якій запроваджуватиметься регулювання.
Наприкінці тренінгу учасники отримали практичні знання у сфері державної регуляторної політики, та окреслили основні питання місцевого економічного розвитку та напрями роботи з перегляду місцевого регуляторного середовища. Адже розвиток малого і середнього бізнесу у м. Вінниця напряму залежить від виваженої місцевої регуляторної політики та законодавчої обізнаності й активності підприємців, наукових кіл та установ.