Сторінка: https://www.drs.gov.ua/regionalni-novyny/vinnytska-oblast/u-vinnytsi-vidbuvsya-forum-perevirky-ta-bezpeka-biznesu/
Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данілова взяла участь у першому законодавчому Форумі «Перевірки та безпека бізнесу» для керівників та власників бізнесу. Захід проводився Громадською організацією «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «Стіна» у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.
Під час Форуму, представник Державної регуляторної служби України у Вінницькій області розповіла присутнім про повноваження ДРС, яка згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2014 № 724, реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.
Крім того, вона розповіла про зміни у сфері державного нагляду (контролю), що вступили в силу з 1 січня 2017 року. Також поінформувала про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, зокрема про мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2017 року. Разом з цим завідувач Сектору звернула увагу на перелік органів державного нагляду (контролю), на яких вимоги цього Закону не поширюються.
Поряд з іншим, зупинилися і на особливостях проведення позапланових перевірок. Олеся Данілова зазначила, що позапланова перевірка на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав може проводитись виключно після погодження з Державною регуляторною службою України у визначеному порядку.
Для об’єктивного розгляду питань погодження, згідно спільного наказу Мінекономрозвитку та ДРС від 20.01.2017 № 56/5 «Про затвердження форми та Порядку надання погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав», а також наказу ДРС від 28.02.2017 № 25 при Державній регуляторній службі створено та затверджено склад Ради з питань державного нагляду (контролю).
Учасників Форуму поінформовано про результати засідань Ради, яка почала працювати з 3 березня 2017 року. Засідання Ради відбуваються щоп’ятниці. Завідувач Сектору ДРС у Вінницькій області наголосила, що забезпечується повна публічність процедури погодження Державною регуляторною службою України. З результатами засідань Ради можна ознайомиться на офіційному веб-сайті ДРС.
Також вона звернула увагу бізнесу на те, що у рамках законодавства, суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду(контролю) для проведення контрольно-наглядових заходів, якщо їм не пред’явлено погодження ДРС.
Завершуючи виступ, завідувач Сектору розповіла, що Державною регуляторною службою України постійно проводяться консультації з представниками бізнесу та громадськості щодо унормування роботи системи нагляду і контролю, а тому ДРС закликає до конструктивної співпраці та просить приймати активну участь у формуванні конструктивних пропозицій і Вінницькі асоціації та бізнес-об’єднання.
Під час Форуму досягнуто домовленості щодо надання Завідувачем Сектору актуальної інформації Державної регуляторної служби України стосовно нововведень у законодавстві з питань державного нагляду (контролю), регуляторної політики, у сфері ліцензування та дозвільної системи та дерегуляції для розміщення через Інтернет-ресурс ГО «Вінницька обласна організація «Спілка підприємців «Стіна» з метою доведення до відома суб’єктів господарської діяльності області.
Вінницькі бізнесмени мали змогу дізнатись від юристів, адвокатів, судових експертів – податкових консультантів, фахівців з бухгалтерського обліку та експертів з держконтролю про особливості трудових відносин; приклади судової практики та практики перевірок з питань кадрового обліку, оплати праці та оподаткування; особливості застосування цивільно-правових та господарських договорів; агоритм дій під час проведення перевірок. Відбувались відкриті дискусії, про права обов’язки та відповідальність суб’єктів господарювання під час заходів контролю, які необхідні документи при перевірках Держпраці та як уникнути штрафів для бізнесу.
За результатами Форуму, Вінницькі підприємці взяли участь в обговоренні ініціативи щодо удосконалення порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю, зменшення фінансового навантаження на підприємців та розробили систему захисту від незаконних перевірок.