На Волині обговорили Щорічну оцінку ділового клімату за 2016 рік за результатами національного опитування малого та середнього бізнесу
Днями за ініціативи Сектору Державної регуляторної служби України у Волинській області спільно з факультетом бізнесу Луцького національного технічного університету відбувся круглий стіл з обговорення Щорічної оцінки ділового клімату за 2016 рік за результатами національного опитування малого та середнього бізнесу. Серед учасників круглого столу держслужбовці, доктори наук, економісти, журналісти, підприємці, депутати місцевих рад.
Завідувач Сектору, доктор Олег Савчук презентував інформаційні дані щорічного дослідження «Оцінка ділового клімату» (АВСА), розробленого експертами Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) та повідомив про те, що Державною регуляторною службою України запроваджено тісну співпрацю з програмою USAID ЛЕВ. Одним із результатів цього співробітництва є випуск Щорічної оцінки ділового клімату в Україні, який містить широкий спектр аналітичних звітів з детальним аналізом індексу ділового клімату 2016 року, оцінки та очікувань ділового середовища, дерегуляції, вартості регулювання, перешкод для діяльності та зростання малого та середнього бізнесу.
Присутні особливу увагу звернули на перешкоди у веденні бізнесу. Зокрема було виділено однією з основних проблем – бідність населення, що призводить до низького попиту населення, зниження темпів обороту готівки, зниження податків. Експерти підкреслили, що для збільшення попиту населення необхідно збільшення заробітних плат, що можливе лише Професор Тарас Божидарнік підкреслив те, що подолати корупцію при низьких зарплатах службовців практично нереально.
Кандидат економічних наук Сергій Войтович звернув увагу на показник щодо складного підключення до електромереж. При тому, що обласні енергетичні компанії усі є приватизовані, отримати технічні умови та підключення дуже складне, а НКРЕ працює недостатньо для врегулювання цієї важливої проблеми, що гальмує розвиток бізнесу.
Підприємці та науковці підкреслили, що значною проблемою для залучення інвестицій, інновацій є митні ставки та складне митне оформлення щодо ввезення техніки, нових технологій, устаткування.
Кандидат економічних наук Олег Кравчук відзначив, що високі податки про які говорять підприємці у порівняні з європейськими країнами є досить ліберальними. А тому думка висловлена у опитуванні досить суб’єктивна. Проте дійсно важливо було б спрощувати адміністрування та документообіг, що призводить до значних втрат часу суб’єктів господарювання.
Присутні учасники круглого столу відзначили необхідність створення при Секторі Державної регуляторної служби експертну групу з числа науковців та підприємців для аналізу нормативно-правових актів органів влади, вирішенням проблем у покращенні ділового клімату в регіоні.