На Волині проаналізували стан реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування у І півріччі 2020 року
Фахівці Сектору Державної регуляторної служби у Волинській області проаналізували стан реалізації державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування Волині області у І півріччі 2020 року.
Для отримання пропозицій щодо удосконалення регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики, протягом 2020 року до ДРС надійшло 49 проектів регуляторних актів, у тому числі від:
- обласної ради – 0;
- районних рад – 1;
- міських рад – 8;
- сільських рад – 21,
- селищних рад – 19.
Кількість органів місцевого самоврядування, які подавали до ДРС протягом 2020 року проекти регуляторних актів, становить 57,5% від їх загальної кількості.
Із загальної кількості опрацьованих проектів регуляторних актів органами місцевого самоврядування пропонувалося врегулювати питання щодо:
- встановлення місцевих податків, зборів – 44 проекти регуляторних актів (89,79%);
- у сфері реклами –1 проект (2,05%);
- благоустрою населених пунктів – 1 проект (2,04%);
- оренди майна комунальної власності – 1 проект (2,04%);
- інші – 2 (4,1%).
Із 49 проаналізованих проектів регуляторних актів, розроблених органами місцевого самоврядування області, 44 проектів потребували проведення М-тесту (89,79% від загальної кількості проектів, які надійшли до ДРС за півроку).
В рамках підготовки АРВ з 44 проектів регуляторних актів, що потребували проведення М-тесту, його було здійснено лише щодо 43 проектів. Тобто, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування органами місцевого самоврядування М-тесту склав– 97,96%.
Нагадаємо, що Тест малого підприємництва (М-тест) відповідно до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою КМУ від 11.03.2004 № 308 (із змінами від 16.12.2015 № 1151) вимагає від регуляторних органів проведення консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу проекту регулювання, оцінки «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва та оцінки вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування, а також, з метою вирівнювання питомої вартості адміністративного навантаження між суб’єктами великого, середнього та малого підприємництва, розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання.
Протягом 2020 року територіальним органом ДРС надавалася методологічна допомога органам місцевого самоврядування, постійним комісіям місцевих рад з питань реалізації державної регуляторної політики. За звітний період було проведено: 94 консультації з питань провадження державної регуляторної політики, 12 заходів методологічного спрямування (семінарів, круглих столів, тренінгів, тощо); 60 консультацій з питань підготовки АРВ та М-тесту. За звітний період територіальним органом ДРС підготовлено 165 листів щодо готовності ДРС активно співпрацювати у здійсненні державної регуляторної політики