В Житомирі презентували Аналітичний звіт ДРС

19.03.2019

e89aa083b3a06e2b73b29c6ce9ab64bb18 березня в Житомирі за участі представників громадських організацій підприємців: «Відсіч», «Спільна справа», «Центр сучасних інновацій» «Асоціація платників податків України», «Асоціація соціальних підприємців» та представника Громадської ради при ДРС України Тетяни Годовської відбулось чергове засідання регіональної експертної групи по співробітництву з територіальним сектором ДРС у Житомирській області, Завідувач сектору Володимир Галицький ознайомив присутніх експертів та запрошених представників громадських організацій з Аналітичним звітом ДРС України за 2018 рік за напрямками діяльності Державної регуляторної служби у 2018 році та поінформував присутніх про основні результати діяльності ДРС щодо реалізації державної регуляторної політики, політики у сферах ліцензування та дозвільної системи, політики з питань нагляду та контролю, питань дерегуляції господарської діяльності у 2018 році.

Окремо було висвітлено роль ДРС у забезпеченні доступності відкритих даних та стандартизації процесу оприлюднення регуляторних відкритих даних.

Так, у 2018 році ДРС разом з експертами програми «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» – «TAPAS», було розроблено перші в Україні стандартизовані набори відкритих даних регуляторних органів та запропоновано готові рішення для виконання вимог майже 10-ма тисячами регуляторних органів.

Присутні обговорили проблемні питання, які виникають під час прийняття рішень регуляторними органами ОМС та МОВВ Житомирської області, яка в загальному рейтингу дотримання вимог та принципів державної регуляторної політики у 2018 році посіла 13 місце, а саме:
– проблеми з регуляторним плануванням на 2019 рік – 18,5 %;
– незастосування коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого бізнесу – не застосовувались – 100% актів;
– дотримання рівня якісної підготовки аналізу регуляторного впливу при підготовці проектів регуляторних актів;
– низький рівень якості при проведенні тесту малого підприємництва (М-Тесту);
Також були відмічені і позитивні зміни:
– зменшення на 67% (у 2017 р – 3, у 2018- 1) кількості випадків повного ігнорування регуляторного законодавства;
– збільшення у 2 рази (з 4 до 8) кількості органів місцевого самоврядування, що співпрацювали з ДРС при підготовці рішень.

На завершення засідання наведено суму коштів додаткового навантаження на бізнес – майже 43,5 млрд.грн. – впровадження якого у 2018 році було попереджено Державною регуляторною службою України.