В Житомирі відбулось засідання регіональної робочої групи по співробітництву з територіальним сектором ДРС у Житомирській області
30 січня в Житомирі в експертному колі, під головуванням керівника робочої групи Ірини Яремчук, відбулось обговорення актуальних питань регулювання сфери газопостачання та постачання електроенергії. У ролі модератора засідання виступив завідувач Сектору ДРС у Житомирській області Володимир Галицький.
Суть обговорення полягала в наступному: НКРЕКП зобов’язало комерційних споживачів газу з 1 травня 2019 року за власний рахунок встановити на лічильники обладнання для дистанційної передачі даних (модеми), чим створило умови для отримання надприбутків монопольними постачальниками газу та виробниками відповідного обладнання за рахунок малого та середнього бізнесу, державного та місцевих бюджетів.
За підрахунками експертів, вартість обладнання одного вузла обліку становить 30-50 тисяч гривень. По місту Житомир такі витрати сумарно складуть десятки мільйонів гривень.
Окрім того, на виконання цього регулювання суб’єкти господарювання мають витратити не менше як три місяці робочого часу (придбати обладнання, розробити та погодити проект та технічні умови, провести монтажні роботи, ввести в експлуатацію тощо).
Експерти дійшли згоди, що: “влада повинна виписати чіткі нормативні документи, які покладають всю повноту відповідальності за технічну експлуатацію газових мереж на місцеві газові підприємства. На сьогодні вони вже отримують плату від споживачів за розподіл газу, ніяких додаткових платежів, крім тарифу, бути не повинно”.
Завідувачем Сектору ДРС Володимиром Галицьким, в свою чергу, було доведено до відома присутніх пропозицію ДРС, викладену в листі від 23.06.2018 року до НКРЕКП щодо перегляду положень постанови №2494 та розгляду можливості внесення змін до зазначеної постанови з урахуванням пропозиції суб’єктів господарювання.
Робочою групою також було були розглянуті питання діяльності місцевих постачальників електричної енергії в частині здійснення оплати за електричну енергію шляхом 100% авансування та формування тарифів.
За результатами засідання були напрацьовані пропозиції до центральних та місцевих органів влади, які у формі запитів будуть направлені відповідним органам.