Інформаційна довідка за результатами проведення планової перевірки Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

25.03.2025

Комісією ДРС було проведено планову перевірку додержання Центрально-Західним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у строк з 05.05.2025 по 18.03.2025 за період з 03.01.2022 по 04.03.2025.

Комісією виявлено такі порушення:

– Здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) відносно суб’єктів малого підприємництва у строк, що перевищує строк, встановлений законом (більше двох робочих днів).

– При здійсненні позапланових заходів державного нагляду (контролю) посадові особи Міжрегіонального управління   використали форму акта, що не  містить встановленого уніфікованою формою акта переліку питань для здійснення заходів державного нагляду (контролю).

– Здійснення позапланової перевірки без наявності підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю), встановлених законом.

– Направлення на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) не містять питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу.

– У направленнях на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) не зазначено підстави для здійснення такого заходу.

– У направленнях на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) не зазначено підстави для здійснення такого заходу.

 – В актах, складених за результатами проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду, не зазначалися:

  • вид суб’єкта господарювання за класифікацією суб’єктів господарювання (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва) та/або ступінь ризику;
  • строки проведення заходу державного нагляду (контролю);
  • інформація (дані) про останній захід державного нагляду (контролю).

– В актах не зазначався стан виконання вимог законодавства суб’єктом господарювання відповідно до переліку питань для проведення заходу державного нагляду (контролю).

– В актах наявний опис виявлених порушень вимог законодавства за умови дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства відповідно до переліку питань для проведення заходу державного нагляду (контролю).

– В акті відсутній опис виявлених порушень вимог законодавства за умови порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства відповідно до переліку питань для проведення заходу державного нагляду (контролю).

– В актах в описі виявлених порушень вимог законодавства зазначили порушення норм нормативно-правових актів, які не розглядались під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю).

– Під час проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) з’ясовувалося ширше коло питань, ніж ті, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу.

– Акт не містить підпису всіх посадових осіб Міжрегіонального управління, які здійснювали захід державного нагляду (контролю).

– Акти не містять запису про відмову суб’єкта господарювання підписати примірники акта (підпис суб’єкта господарювання в акті відсутній).

– Примірники актів вручені суб’єкту господарювання не в останній день заходу державного нагляду (контролю).

– Примірники актів вручені посадовим особам суб’єктів господарювання (юридичної особи), які не є керівниками юридичних осіб та не є уповноваженими особами.

– Приписи про усунення виявлених порушень містять зобов’язання суб’єкта господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства, які не порушувалися суб’єктом господарювання відповідно до переліку питань для здійснення заходу державного нагляду (контролю).

– Приписи про усунення виявлених порушень містять зобов’язання суб’єкта господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства, які не були предметом перевірки.

– Приписи про усунення виявлених порушень не вручені суб’єктам господарювання, а направлено рекомендованими листами (приписи не містять інформацію про відмову суб’єкта господарювання від підписання), що унеможливлює погодження термінів усунення порушень вимог законодавства.

– Приписи про усунення виявлених порушень законодавства надаються посадовим особам, які не є керівником суб’єкта господарювання або уповноваженою особою.

– До єдиних справ розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), сформованих за результатами здійснення позапланових перевірок не долучено документи про виконання суб’єктом господарювання в установлені строки припису.